Spájaj sa do tímov a získaj program na rozvoj zelených inovácií v hodnote 30-tisíc eur a certifikát
Študenti, absolventi alebo ktorýkoľvek jednotlivec sa teraz môže zapojiť do projektu GAEA, ktorý podporuje zelené inovácie. Môže pritom ísť o počiatočný nápad alebo napríklad tvoju záverečnú prácu zo štúdia. Nezáleži dokonca, či si sám, máš alebo nemáš nápad. Stačí, ak máš ambície a my Ti tím nájdeme! Skús niečo nové, získaj prestížny európsky certifikát za absolvovanie programu, služby na rozvoj v hodnote až 30 tisíc eur a podaj si jednoduchú prihlášku vďaka poslednému predĺženému termínu až do 26. júna.
Kto môže získať grant?
GAEA je určený pre širokú škálu účastníkov – od jednotlivcov bez predchádzajúcej podnikateľskej skúsenosti po skúsené tímy hľadajúce podporu pre rozvoj svojich inovatívnych nápadov.
Súťaž je otvorená pre účastníkov z ôsmich európskych krajín: Srbsko, Slovensko, Poľsko, Lotyšsko, Litva, Maďarsko, Česká republika a Grécko.
GAEA je komplexný program otvorených inovácií určený pre inovátorov a držiteľov nápadov, ktorí chcú vytvoriť alebo zdokonaliť inovatívny koncept na startup. To znamená, že bez ohľadu na to, či máš inovatívny nápad alebo nie a či už máš tím alebo nie, GAEA je program určený pre:
- jednotlivcov z akademických odvetví obchodu, financií, marketingu, technológií a inžinierstva, ktorí študujú alebo nedávno ukončili štúdium na akejkoľvek európskej univerzite,
- výskumných pracovníkov a/alebo doktorandov v akejkoľvek vedeckej oblasti relevantnej pre inovačné oblasti z ktorejkoľvek európskej univerzity,
- Iné osoby, ktoré majú záujem o spoluprácu s vyššie uvedenými kategóriami.
Na aké aktivity dostanem grant?
- Inteligentné a udržateľné mestá,
- obnoviteľná energia,
- energetická efektívnosť,
- skladovanie energie,
- cirkulárna ekonomika: Návrh produktov a služieb pre cirkulárnu ekonomiku,
- prieskum: Prieskum a hodnotenie zdrojov surovín,
- banská činnosť: Ťažba v náročných prostrediach,
- minerálne a metalurgické procesy: Zvýšenie efektívnosti využitia zdrojov v minerálnych a metalurgických procesoch,
- recyklácia: Recyklácia a optimalizácia materiálového reťazca pre produkty na konci ich životnosti,
- substitúcia kritických a toxických materiálov v produktoch pre optimalizovaný výkon.
Čo môžem získať?
- Podpora pre tvoj štart: chyť šancu a získaj podporné služby pre rozbeh tvojho startupu v hodnote až 30 tisíc eur. Toto je tvoj moment, aby si svoju víziu posunul z papiera do skutočného sveta!
- Získaj certifikát účasti: po úspešnom absolvovaní programu dostaneš digitálny certifikát účasti od jednej z najvýznamnejších európskych iniciatív v oblasti zelenej inovácie. Potvrď svoj záväzok k udržateľnej budúcnosti a zvýš svoju odbornú prestíž.
- Mentorstvo: Nechaj sa viesť skúseným mentorom, ktorý bude podporovať teba, ako aj tvoj tím v rozvoji, pomôže ti sformulovať váš inovatívny nápad a premení ho na komerčne úspešný produkt alebo službu. Sú to práve ľudia ako ty, ktorí menia svet k lepšiemu.
- Konektivita: stretni sa s predstaviteľmi priemyslu, úspešnými podnikateľmi a mentormi. Počúvaj, diskutuj a zdieľaj nové nápady. Toto je tvoja príležitosť byť súčasťou komunity lídrov zmeny a inovátorov.
- Vzdelávanie: Získaj prístup k Bootcamp Školeniam, materiálom pre rozvoj startupov a nástrojom, ktoré ti pomôžu v ceste od nápadu k realizácii.
Ako a dokedy požiadať?
Registrácia do výzvy projektu GAEA na Slovensku je otvorená do 06. júna 2024. Neváhaj a registruj svoj nápad na tomto jednoduchom formulári. Máš to hotové v priebehu 5 minút a dokonca nemusíš mať nápad. Stačí sa zaregistrovať a my ti nájdeme tím.
O projekte GAEA
Projekt GAEA, pod názvom „Green Alternatives for European Autonomy“ (Zelené Alternatívy pre Európsku Autonómiu), je inovačný program financovaný Európskou úniou. Je kľúčovou iniciatívou v súlade s Európskym zeleným dohovorom, zameranou na riešenie energetických výziev kontinentu prostredníctvom inovácií a udržateľného rozvoja.
Projekt je podporovaný programom Európskej únie Horizon 2020 a organizovaný spoločnosťou Mantis Beyond Innovation v spolupráci s poprednými organizáciami, vrátane Katedry UNESCO pre Zelenú Inováciu a Cirkulárnu Ekonomiku na Národnej technickej univerzite v Aténach ako aj EIT Raw Material v Krakowe.
Jeho cieľom je podporiť inovatívne riešenia prospievajúce k energetickej autonómii Európy. Tento projekt vyzýva inovátorov, výskumníkov a nadšencov pre startupy, aby sa zapojili buď individuálne, alebo ako tím, s existujúcim alebo novým podnikateľským nápadom.